Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Fotele tapicerowane 

Wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez fotela. O ile tylko dysponujemy kilkoma metrami kwadratowymi wolnej przestrzeni w salonie czy sypialni, to naturalnym kandydatem do jej zajęcia staje się fotel. W salonie jest on często elementem dopełniającym wygląd kanapy czy narożnika tapicerowanego. Wygodny fotel tapicerowany jest meblem z grupy must have, szczególnie dla namiętnych czytelników, którzy na równi z jakością literatury cenią sobie komfort czytania.

Jaki jest najlepszy fotel do czytania ?

Decyzja o wyborze fotela do czytania jest kwestią indywidualnych preferencji – najwygodniejszy mebel to ten, który daje nam największy komfort korzystania. Jednocześnie należy pamiętać, że wygodne podparcie dla rąk, głowy, a przede wszystkim kręgosłupa (pleców) to kluczowe sprawy dla poczucia komfortu, zachowania odpowiedniej postawy w pozycji siedzącej oraz szybkości męczenia się w trakcie czytania. Nie bez znaczenia jest też uroda mebla – czytanie, szczególnie książek tradycyjnych, a nie elektronicznych, wymaga specjalnej oprawy. Lektura jest czynnością, która nie musi być wyłącznie sposobem na zabicie czasu, np. w trakcie dojazdów do pracy – można ją celebrować, zasiadając w specjalnie w tym celu zakupionym meblu. Bezdyskusyjnie najlepszym meblem do czytania będzie fotel uszak.

Fotel uszak – mebel idealny dla wielbicieli czytania

Uszak powstał prawdopodobnie w XVII w. w Anglii jako odpowiedź na zapewnienie komfortu cieplnego w niedogrzanych magnackich domostwach. Uszak przetrwał wszystkie mody i style w wystroju wnętrz – zachował niemal niezmienioną formę przez kilkaset lat, zaskarbiając sobie przy okazji miano idealnego mebla dla każdego mola książkowego.

Oto najważniejsze zalety uszaka:

  • komfort siedzenia – uszak ma wysokie oparcie, które zapewnia doskonałe podparcie dla pleców i głowy oraz miękką kanapę, która jest gwarancją komfortowego, wielogodzinnego utrzymywania pozycji siedzącej,
  • komfort cieplny – uszak nie tylko zapewnia komfort mechaniczny, ale chroni też skutecznie przed utratą ciepła, a nawet (dzięki uszom, zwanym inaczej skrzydłami) osłania przed niespodziewanymi przeciągami,
  • ponadczasowa forma – jeżeli dobierzemy odpowiednią materię obiciową, uszak łatwo dopasuje się do każdego wnętrza – znajdzie się dla niego miejsce zarówno w salonie w stylu glamour, jak też w stylu klasycznym czy retro.

Doskonałym uzupełnieniem fotela uszaka, szczególnie w pomieszczeniach z tradycyjnym ogrzewaniem, jest podnóżek. Ten niewielki mebel zapewnia jeszcze większy komfort mechaniczny nogom (szczególnie udom) oraz całkowicie odcięcie od chłodnej podłogi. Ostatecznym spełnieniem marzeń jest fotel uszak z podnóżkiem, ustawiony przodem do płonącego kominka.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl