Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jak dobrać rozmiar kanapy do salonu, żeby nie była za duża?

Jak dobrać rozmiar kanapy do salonu, żeby nie była za duża?

Salon to pomieszczenie, w którym najczęściej przyjmowani są goście. Jest to też strefa relaksu, gdzie można odpocząć, a także wypić kawę czy obejrzeć telewizję. Z tych powodów warto dobrać odpowiedni rozmiar kanapy do salonu. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymiary pomieszczenia, aby mebel nie okazał się za duży. Ponadto warto zwrócić uwagę na kilka innych kwestii jak np. ilość domowników czy odległość kanapy od telewizora.

Rozmiar kanapy jest uzależniony od wielu czynników, przede wszystkim od tego, czy w domu lub mieszkaniu znajduje się osobny pokój gościnny. Jeśli jest takie pomieszczenie, to do salonu można wybrać kanapę nierozkładaną, ponieważ nikt nie będzie na niej nocował. Natomiast jeśli nie ma możliwości urządzenia pokoju gościnnego, warto wybrać kanapę z funkcją spania. Sprawdza się ona nie tylko w przypadku przenocowania znajomych czy rodziny, ale również w niewielkich mieszkaniach, gdzie salon jest połączony z sypialnią. Ciekawą propozycję stanowią również kanapy z pojemnikiem, w którym można przechowywać nie tylko pościel czy poduszki, ale także inne akcesoria.

Dopasowanie kanapy do dużego salonu

W dużym salonie możliwe jest ustawienie każdej kanapy, bez względu na jej rozmiar. Warto jednak dopasować wielkość mebla do wymiarów pomieszczenia, aby całość wyglądała ładnie i spójnie. Zbyt mała kanapa w ogromnym salonie może wyglądać niekorzystnie. Jeśli jest taka możliwość – zachęcamy do zakupu dużej kanapy z funkcją spania, na której możliwy będzie nie tylko odpoczynek w ciągu dnia, ale również sen nocą. Wiele dzisiejszych salonów jest połączonych z jadalnią, w takiej sytuacji warto oddzielić pomieszczenia właśnie za pomocą kanapy. Wybór odpowiedniego rozmiaru mebla pozwoli zakryć stół lub kącik dziecięcy, który również często znajduje się w salonie.

Zwróć uwagę na inne meble i sprzęty

Wybierając rozmiar kanapy do salonu, warto również zwrócić uwagę na ustawienie innych mebli i sprzętów. Kanapa powinna do nich pasować zarówno pod względem kolorów, jak i wymiarów. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby jej odległość od telewizora wynosiła co najmniej 1,5 metra. Jest to bezpieczny odcinek, który pozwala na oglądanie telewizji bez nadwyrężania wzroku. Rozmiar kanapy należy dopasować również do ławy lub stolika kawowego, znajdujących się najczęściej w strefie relaksu wydzielonej w salonie. Przy kanapie można ustawić również podnóżki na nogi, które także warto dopasować do rozmiaru kanapy.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl