Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jak zorganizować w salonie miejsce do spania?

narożnik w salonie

Nie każdy z nas dysponuje dodatkową sypialnią na okazję niezapowiedzianej wizyty przyjaciół czy na potrzeby goszczenia rodziny w czasie świąt. Jedynym pomieszczeniem, które można oddać do dyspozycji gości, jest salon. Spełni on doskonale rolę tymczasowej sypialni – pod warunkiem, że wyposażyliśmy go w odpowiednie meble z funkcją spania. 

Znane z amerykańskich filmów zdanie „dzisiaj śpisz na kanapie” stało się synonimem kryzysu w związku: jeden z partnerów dostaje czasowy lub trwały zakaz wstępu do wspólnego łoża w sypialni. To tylko kryzys, więc nie musi się wyprowadzać – na początek wystarczy kara niewygód związanych ze spaniem osobno, na niewygodnej kanapie w salonie. W praktyce kanapa wcale nie musi być taka niekomfortowa – wręcz przeciwnie, może to być mebel nieustępujący parametrami klasycznym łóżkom.    

Kanapa z funkcją spania do małych i średniej wielkości salonów 

Najprostszym rozwiązaniem problemu nocowania niezapowiedzianych gości jest zaopatrzenie się w kanapę z funkcją spania. Można ją postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu: w sypialni, przestronnym holu i oczywiście w salonie (w tym także w salonie z aneksem kuchennym czy przestrzeni otwartej typu studio). 

Współczesne kanapy z funkcją spania są meblami tapicerowanymi, które projektuje się nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także niebanalnego wyglądu. Gdy są złożone, w niczym nie przypominają zwalistych sprzętów do spania, które znamy z ostatnich dekad XX w. Oferowane obecnie sofy i kanapy są często meblami o wysmakowanym designie, które w stanie złożonym staja się prawdziwą ozdobą każdego wnętrza, w tym również salonu. Starannie zaprojektowana forma, gustowny materiał obiciowy i ozdobne nóżki (malowane, z naturalnego drewna lub chromowanego metalu) mogą stworzyć całość przyciągającą spojrzenie – stonowanym, klasycznym pięknem lub wysmakowaną nowoczesnością. Natomiast, jeżeli tylko zachodzi taka potrzeba, w kilka chwil można zamienić stylową kanapę w komfortowy mebel do spania, zdolny pomieścić nawet 3 dorosłe osoby. 

W bogatej ofercie kanap z funkcją spania najbardziej użyteczne są meble wyposażone w odpowiednio duży pojemnik na pościel. Jeżeli wybraliśmy taki właśnie model, to nie będziemy musieli w ostatniej chwili zajmować się przygotowaniem niezbędnego nakrycia kanapy: kołdry, poduszki i prześcieradła spoczywają w pojemnym wnętrzu mebla w każdej chwili gotowe do użycia. 

Narożnik – większy kuzyn kanapy z funkcją spania 

Kanapy narożne, czyli popularne narożniki z funkcją spania, są największymi współczesnymi meblami salonowymi, które można zamienić w razie potrzeby w obszerne i komfortowe łóżka. Najważniejszą cechą, która odróżnia narożniki od kanap z funkcją spania, są ich gabaryty: zajmują znacznie więcej miejsca, ale w zamian oferują znacznie większą powierzchnię spania i zazwyczaj wyposażone są w obszerniejszy pojemnik do przechowywania pościeli (często są to dwa pojemniki). 

Narożniki są meblami tej wielkości, że w wielu sytuacjach nie zachodzi nawet konieczność ich rozkładania: na złożonej kanapie narożnej przynajmniej jedna osoba dorosła znajdzie wystarczająco dużo miejsca do komfortowego relaksu czy snu. Ten typ mebla jest doskonałym rozwiązaniem dla wielbicieli czytania lub oglądania telewizji w pozycji półleżącej. Doskonale nadają się też na krótką drzemkę w ciągu dnia czy na pogaduszki przy kawie z przyjaciółką. Choć narożnik jest znacznie większy od kanapy, to okazuje się meblem znacznie mniej formalnym – zachęca do swobodniejszych form relaksu, sprzyja spotkaniom w luźnej atmosferze.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl