Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Kanapa z funkcją spania - idealne rozwiązanie do małego mieszkania

Kanapa z funkcją spania - idealne rozwiązanie do małego mieszkania

Najwyższą jakość spania można osiągnąć na dużym, wygodnym łóżku z odpowiednio dobranym materacem. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego mebla, przede wszystkim ze względu na zbyt mały metraż domu lub mieszkania. W takiej sytuacji dobrym wyborem okazuje się kanapa z funkcją spania, którą można ustawić zarówno w sypialni, jak i w salonie. W dzień może służyć do odpoczynku podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Jest również świetnym miejscem na przyjęcie gości.

Kanapa z funkcją spania to praktyczny mebel, który zajmuje mało miejsca, a po rozłożeniu pozwala na wygodny odpoczynek. W niewielkich mieszkaniach lub kawalerkach często sypialnia połączona jest z salonem. W takiej sytuacji najczęściej rezygnuje się z łóżka właśnie na rzecz komfortowej kanapy z funkcją spania. Dzięki temu można stworzyć przytulne wnętrze, urządzając sypialnię i salon w jednym pomieszczeniu. Dużą zaletą tych mebli jest również to, że po rozłożeniu umożliwiają spanie nawet dwóch czy trzech osób.

Jak wybrać kanapę do spania do małego pomieszczenia?

Wybierając kanapę do małego pomieszczenia, trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii, m.in. na wymiary pokoju. Odpowiednio dopasowany mebel pozwala na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Mały metraż domu lub mieszkania uniemożliwia postawienie wieloosobowej kanapy. Warto wtedy wybrać mniejszą kanapę dwuosobową lub jednoosobową. Wymiary mebla zależą głównie od ilości osób, które będą z niego najczęściej korzystały. Rozmiar kanapy powinien być dostosowany do potrzeb domowników. Duże znaczenie ma również to, czy planujesz regularnie spać na kanapie, czy korzystać z niej sporadycznie. Jeśli będziesz spędzał na niej każdą noc, zdecydowanie lepszym wyborem okaże się większa, wygodna kanapa z funkcją spania.

Aby zaoszczędzić miejsce, warto wybrać kanapę z funkcją spania z pojemnikiem na pościel. Jest to świetny pomysł, z którego warto skorzystać przede wszystkim w małych mieszkaniach. W schowku można przechowywać nie tylko pościel, ale również inne przedmioty. Najczęściej są tam trzymane poduszki, koce, ręczniki, a także zabawki czy nawet książki. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie miejsca w szafkach i regałach.

Miejsce spania dla gości

Kanapa z funkcją spania może być wykorzystywana również przez gości. Jeśli chcesz stworzyć przytulny kącik dla odwiedzających Cię osób, ale nie masz możliwości wygospodarowania dla nich oddzielnego pomieszczenia, to polecamy ustawienie specjalnej kanapy w salonie. Dzięki temu goście będą mogli zostać u Ciebie na noc. Najlepiej sprawdzi się większa, trzyosobowa kanapa, ale jeśli nie ma na nią wystarczająco miejsca, możesz kupić dwuosobową, a nawet jednoosobową. Taki mebel okazuje się przydatny również w dzień, ponieważ można na nim odpocząć, wypić kawę oraz obejrzeć telewizję.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl