Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Kanapy 

Kanapa jest meblem, którego pochodzenie przypisuje się Włochom. Pierwowzorem kanapy była włoska skrzynia, wyposażona w tapicerowane wieko i podłokietniki, zwana cassapanca Mebel, jaki znamy w dzisiejszej postaci – z oparciem, poręczami i miękkim siedziskiem, zaczął pojawiać się w XVII w. Cechą charakterystyczną kanap jest dosyć wysoko zawieszone, płaskie siedzisko.


Kanapy możemy podzielić na dwa rodzaje – kanapy tradycyjne oraz kanapy z funkcją spania. Nie każdą kanapę da się rozłożyć i nie każdą można zmienić w łóżko. Meble bez funkcji spania mają za to inne zalety – zapewniają wysoki komfort siedzenia, są miękkie i przytulne.

Czy sofa i kanapa to dwie nazwy tego samego mebla ?

Wynalezienie sofy przypisuje się Turkom, których podboje spopularyzowały wygodny mebel w całej Europie. Stosunkowo niska, niewielka, pięknie wystylizowana (np. na podobieństwo muszli) sofa stała się królową buduarów. Początkowo miała problemy z wdarciem się na salony: uważano, że przyjmowane na niej pozycje nie licują z nobliwym charakterem spotkań przedstawicieli szlachty i arystokracji. Podobnych problemów nie napotkała na swojej drodze  kanapa, która pozwalała zając dystyngowana pozycję i prowadzić dyskusje na poziomie.


Zapraszamy do poznania naszej oferty kanap oraz kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Kanapa Aydin Kanapa Aydin
Cena: 2 300,00 zł
  • Dostawa w 3-4 tygodnie
Kanapa Melania Kanapa Melania
Cena: 2 400,00 zł
  • Dostawa w 3-4 tygodnie
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl