Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin
Wybrane Filtry
Cena
  • od
    do

Kanapy 

Z funkcją spania

Oferowane przez nas kanapy z funkcją spania łączą w sobie funkcje klasycznej kanapy i łóżka. Zapewniają przede wszystkim komfortowe warunki do relaksu w pozycji siedzącej czy półleżącej. Jednak w razie potrzeby szybko zamieniają się w mebel, na którym dwie osoby mogą wygodnie spędzić noc. Nienaganny design zbliża je do klasycznych sof.

Oferowana przez nas kanapa Melania prezentuje się w wielu szczegółach jak klasyczna sofa, szczególnie ze względu na finezyjnie ukształtowane oparcie. Dwuosobowa kanapa Melania jest przykładem świadomego zacierania granic pomiędzy sofą i kanapą. To mebel o ciekawym designie, który doskonale pełni rolę nie tylko sofy, ale także łóżka, bo jest wyposażona w funkcję spania.

Czy sofa i kanapa to dwie nazwy tego samego mebla ?

Wynalezienie sofy przypisuje się Turkom, których podboje spopularyzowały wygodny mebel w całej Europie. Stosunkowo niska, niewielka, pięknie wystylizowana (np. na podobieństwo muszli) kanapa stała się królową buduarów. Początkowo sofa miała problemy z wdarciem się na salony: uważano, że przyjmowane na niej pozycje nie licują z nobliwym charakterem spotkań przedstawicieli szlachty i arystokracji. Podobnych problemów nie napotkała na swojej drodze wywodząca się z Włoch kanapa: początkowo drewniana skrzynia z tapicerowanym wiekiem i podłokietnikami, pozwalała zając dystyngowana pozycję i prowadzić dyskusje na poziomie.

Obecnie znaczna część użytkowników najchętniej wybiera uniwersalne sofy i kanapy z funkcją spania. Są to meble nawiązujące subtelnym designem do klasycznej sofy (niskiego, wygodnego mebla do siedzenia, wyposażonego w ciekawie wystylizowane oparcie z podłokietnikami w kształcie wałków). Jednocześnie mają rozmiary oraz duże, dość wysoko zawieszone płaskie siedzisko, które jest charakterystyczne dla kanap. Jest to jeszcze jeden przykład na to, że głównym wyznacznikiem popularności mebli jest ich funkcjonalność i komfort użytkowania.

Kanapa Aydin Kanapa Aydin
Cena: 1 949,00 zł
  • Dostawa w 14 dni
Kanapa Melania Kanapa Melania
Cena: 1 949,00 zł
  • Dostawa w 14 dni
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl