Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Małe dziecko w domu a kanapa. Z jakiego materiału powinna być wykonana, by była wytrzymała i łatwa w czyszczeniu?

Małe dziecko w domu a kanapa. Z jakiego materiału powinna być wykonana, by była wytrzymała i łatwa w czyszczeniu?

Pojawienie się małego dziecka w domu to na pewno wielka radość dla całej rodziny. Niemowlak wiele zmienia w życiu domowników. Należy dostosować do niego większość rzeczy, nawet jak się okazuje – wybór mebli. Noworodek nie jest w stanie uszkodzić kanapy, ale starsze dziecko już tak. Dlatego, jeśli poszukujesz odpowiedniego mebla do domu, w którym są małe dzieci, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Możliwe jest bowiem znalezienie kanapy odpornej na uszkodzenia i łatwej w czyszczeniu.

Wybierając kanapę, która będzie używana również przez małe dzieci, nie kieruj się wyłącznie jej wyglądem. Zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego została wykonana. Powinien być on odporny na różne uszkodzenia, a także łatwy w czyszczeniu. W domu, w którym przebywają małe dzieci, często zdarzają się wypadki. Maluchy bawią się, nie patrząc na meble czy inne przedmioty. W związku z tym warto przewidzieć ich ruchy, wybierając wytrzymałą kanapę do swojego salonu.

Bardzo ważna okazuje się także wielkość kanapy. Nie może być ona zbyt mała, jeśli rodzina jest liczna. Dwuosobowy mebel nie sprawdzi się w domu, w którym znajdują się dzieci. Zdecydowanie lepsza okazuje się w takiej sytuacji kanapa trzyosobowa, jeśli nie masz wolnej przestrzeni na większą. Dobrym pomysłem jest także zakup kanapy z funkcją spania, którą można rozłożyć w razie potrzeby.

Wytrzymała i łatwa w czyszczeniu kanapa

Jeżeli masz dzieci, to na pewno wiesz, jakie wiąże się z tym ryzyko. Kolorowe farby, rozpuszczona czekolada czy rozlane mleko to tylko niektóre niebezpieczeństwa zagrażające kanapie. Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się jej ładnym wyglądem i wysoką jakością, powinieneś wybrać mebel odpowiedni dla swoich potrzeb. Kanapa do domu, w którym znajdują się małe dzieci, powinna być wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia i łatwych w czyszczeniu. Oprócz tego dobrym pomysłem jest zwrócenie uwagi, aby materiał był przyjemny w dotyku. Dziecko również będzie korzystało z tego mebla, dlatego warto zadbać o wygodę zarówno jego, jak i pozostałych domowników.

W przypadku małych dzieci bardzo dobrze sprawdzają się tkaniny obiciowe, które są nie tylko trwałe, ale również z łatwością można je wyczyścić. Jest to bardzo ważne, ponieważ mając w domu maluchy, na pewno wiesz, jak często potrafią one wszystko pobrudzić. Przed zakupem kanapy zastanów się także nad jej kolorem. Jasne modele nie powinny Cię interesować, ponieważ na nich bardziej widać wszelkie zabrudzenia. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się kanapa szara lub brązowa, której kolor zakryje przynajmniej niektóre brudy.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl