Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe, zwane również topperami są cienkimi materacami o grubości 5 cm. Układa się je na materacu na łóżku, sofie lub rozkładanej kanapie, aby poprawić komfort snu. Głównym zadaniem materaca nawierzchniowego jest wyrównanie powierzchni do spania oraz zwiększenie bądź zmniejszenie twardości materaca. Materace, z biegiem czasu, mogą stracić swoje właściwości i stać się niewygodne. Nakładka w postaci piankowego materaca nawierzchniowego pozwala cieszyć się komfortowym wypoczynkiem bez konieczności wydawania pieniędzy na nowy materac na łóżko.

Kiedy warto zastosować materac nawierzchniowy?

Zakup materaca nawierzchniowego jest szczególnie opłacalny, kiedy podstawowy materac jest już zużyty i zdeformowany bądź z innych powodów nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Zastosowanie materaca nawierzchniowego jest polecane także ze względów higienicznych. Dzięki niewielkiej grubości, materac nawierzchniowy można łatwo zakładać i zdejmować, co ułatwia jego czyszczenie. Po zwinięciu zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu łatwo go przechować, kiedy nie jest potrzebny.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Przed zakupem odpowiedniego materaca nawierzchniowego warto przemyśleć, jakie właściwości ma mieć nakładka oraz w jakim celu będzie wykorzystywana. Nakładki z pianek o zwiększonej gęstości zwiększają twardość powierzchni spania oraz zachowują pierwotny kształt przez długi czas. Materace nawierzchniowe z pianką termoelastyczną sprawdzają się, kiedy powierzchnia do spania jest za twarda. Dla alergików polecane są materace nawierzchniowe lateksowe, które dzięki swoim właściwościom tworzą środowisko wolne od grzybów i bakterii zapewniając wysoki komfort snu.
Oferujemy naszym klientom szeroki wybór materacy nawierzchniowych z wypełnieniem piankowym i lateksowym o różnej grubości i różnym poziomie twardości. Bogaty asortyment pozwala dobrać odpowiedni materac tak, by odpowiadał indywidualnym potrzebom i preferencjom.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl