Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

5 przesądów związanych z łóżkami. Z przymrużeniem oka

łóżko tapicerowane w sypialni

Istnieje wiele przesądów związanych z łóżkami, o których zapewne nawet nie miałeś pojęcia. Jeśli wierzysz w zabobony, warto ich przestrzegać. Zapoznanie się z nimi może poprawić Twoje samopoczucie i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa. Spełnienie tych zasad nie jest trudne, ale należy o nich pamiętać przede wszystkim podczas aranżacji sypialni, aby od początku dobrze zaplanować ustawienie łóżka w pokoju. Poniżej wymieniamy 5 przesądów dotyczących łóżek.

Wstanie z łóżka odpowiednią nogą to podstawa – o tym przesądzie słyszał chyba każdy, ponieważ traktuje się go również jako formę żartu. Gdy ktoś ma zły humor, często jest pytany o to, czy wstał tego dnia z łóżka lewą nogą. Uważa się bowiem, że wstanie z łóżka lewą nogą, przynosi pecha, nadchodzący dzień na pewno nie będzie udany. Dlatego dla osób wierzących w zabobony bardzo istotne jest to, by zawsze wstawać z łóżka prawą nogą.

Jak należy ustawić łóżko?

Drugi i trzeci z wymienianych przez nas przesądów mówią o tym, jak należy ustawić łóżko, aby zapewnić sobie szczęśliwe i długie życie. Okazuje się, że pod żadnym pozorem nie może być ono postawione nogami skierowanymi do drzwi. Jest to najgorsza z możliwych opcji, ponieważ niektórzy wierzą, że przynosi ona nie tylko nieszczęście, ale nawet śmierć. Z tego powodu należy unikać takiego ustawienia łóżka w sypialni. Nie powinno się również spać z głową skierowaną na północ, ponieważ japoński przesąd mówi, że właśnie w taki sposób chowani są zmarli, w związku z czym spanie w tym kierunku przynosi pecha. Jeżeli wierzysz w zabobony, pamiętaj o tych zasadach podczas aranżacji pokoju, w którym śpisz. Weź pod uwagę nie tylko własne preferencje dotyczące ustawienia mebli, ale również wymienione wyżej przesądy.

Inne przesądy dotyczące łóżek

Odpowiednie ustawienie łóżka okazuje się najważniejsze, by zapewnić sobie szczęście. Jednak istnieją również inne zabobony, związane np. ze zmianą pościeli. Okazuje się bowiem, że tej czynności nie powinno wykonywać się w piątki. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest odłożenie tego zajęcia na sobotę lub inny dzień, ponieważ pościel zmieniona w piątek może przynieść koszmary nocne. Bardzo ważne jest również to, by nie odkładać na łóżko kapelusza. Mogłoby to bowiem sprowadzić złe duchy, które będą nawiedzały śpiące osoby w nocy. Aby tego uniknąć, warto pamiętać o tym, by nigdy nie kłaść kapelusza na łóżko.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl