Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
 • Dostawa gratis na wszystko
 • Zamów darmowe próbki tkanin

Materace do łóżek tapicerowanych 

Dobrze wybrany materac jest warunkiem doskonałej jakości spania. Optymalny materac powinien być wystarczająco sztywny, aby dobrze podpierać nasz kręgosłup, ale jednocześnie na tyle miękki, aby dopasować się elastycznie do kształtu ciała konkretnego użytkownika (niezależnie od jego wagi). Jeżeli zależy nam na wypełnieniu obu tych funkcji, najlepszym rozwiązaniem będzie materac kieszeniowy. Meblove24 oferuje materace kieszeniowe, które posiadają na każdym metrze kwadratowym po kilkadziesiąt sprężyn w kieszeniach materiałowych. W efekcie nasze materace gwarantują optymalną sztywność oraz uginanie się precyzyjnie określonych stref materaca, na głębokość zgodną z wartością działającej siły nacisku. Dzięki temu materace kieszeniowe umożliwiają jednoczesne korzystanie i komfortowy sen lub relaks dwóch osób, które mogą różnić się znacznie wzrostem i masą ciała. Niezależnie od ilości wykonywanych w trakcie leżenia ruchów, nie występuje zjawisko uginania się większych powierzchni materaca i nie zakłócamy odpoczynku drugiej osobie.

Trzy podstawowe typy materaców: piankowe, lateksowe i sprężynowe

Nie ma idealnego materaca do spania, który całkowicie zaspokajałby potrzebę komfortu każdego użytkownika. Dobrze znać podstawowe zalety najpopularniejszych typów materaców, aby dokonać optymalnego wyboru:

 • Materace piankowe – są bardzo różnorodne, począwszy od prostych brytów pianki, aż po skomplikowane konstrukcje, w których skład wchodzą pianki termoaktywne (stają się bardzo miękkie pod wpływem ciepła leżącej osoby, co pozwala im dopasować się do kształtu ciała i złagodzić ucisk),
 • Materace lateksowe – mają opinię nie tylko najwygodniejszych, najcichszych i najtrwalszych, ale są także wysoko cenione za działanie antybakteryjne i antygrzybicze, a ponadto posiadają bardzo dobrą mikrowentylację (nie powodują odparzeń, dobrze sprawdzają się jako materace przeciwodleżynowe), jednak ich wada jest stosunkowo wysoka cena,
 • Materace sprężynowe – najpopularniejsze, najbardziej uniwersalne materace występujące w dwóch odmianach: bonellowej (sprężyny w kształcie klepsydry, połączone drutem) i kieszeniowej (sprężyny w kształcie walca, każda we własnej kieszeni materiałowej), z których pierwsza charakteryzuje się elastycznością (ugięciem) powierzchniową, a druga punktową, co jest wyżej cenione w meblach służących do spania.

Optymalny materac do łóżka kontynentalnego

Materac do łóżka kontynentalnego w klasycznej wersji składał się z dwóch materaców sprężynowych – bonellowego i kieszeniowego. Jednak konstrukcja współczesnych materaców kieszeniowych pozwala na znaczne zmniejszenie grubości materaca, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego komfortu spania. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest stworzenie funkcjonalnej, chętnie wykorzystywanej przestrzeni do przechowywania pościeli.

Materace sprężynowe, poza konstrukcją amortyzującą ze stalowych sprężyn, posiadają też wiele warstw zbudowanych z elastycznych surowców syntetycznych (pianki) i naturalnych (bawełna, wełna, włókno kokosowe, a nawet końskie włosie). Ich zadaniem jest ocieplenie materaca oraz pokrycie stalowych sprężyn i stworzenie wierzchniej warstwy amortyzującej. Razem tworzą niezwykle trwałą powierzchnię spania, zapewniająca komfortowe warunki w czasie nocnego odpoczynku, jak też krótkich drzemek w czasie dnia. Materace sprężynowe posiadają też bardzo istotną zaletę, jaka jest możliwość użytkowania dwustronnego.

 

Ważne: Producenci materacy stosują specjalne oznaczenia odnoszące się do stopnia twardości wkładu. Każda z nich rozpoczyna się literką H, a różnią się cyframi. H1 oznacza materace przeznaczone dla szczupłych osób, które ważą poniżej 60 kg. H2, czyli materace średnie są skierowane dla wagi 60-80 kg. Nieco twardsze są materace z symbolem H3 – będą one odpowiednie dla osób ważących pomiędzy 80 a 100 kg. Ostatnią grupę stanowią wkłady H4, czyli bardzo twarde, produkowane dla osób, których waga przekracza 100 kg.

Materac Alaska Materac Alaska
Cena: 530,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
 • Dostawa w 21-28 dni
Materac Dakota Materac Dakota
Cena: 670,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
 • Dostawa w 21-28 dni
 • Dostawa w 21-28 dni
Materac Nevada Materac Nevada
Cena: 410,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
Materac Oregon Materac Oregon
Cena: 720,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
 • Dostawa w 21-28 dni
Materac Presto Materac Presto
Cena: 340,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
Materac Pronto Materac Pronto
Cena: 300,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
Materac Teksas Materac Teksas
Cena: 580,00 zł
 • Dostawa w 21-28 dni
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl