Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin
inspiracje

BLOG

Jak zadbać o komfort spania osoby niepełnosprawnej?
Jak zadbać o komfort spania osoby niepełnosprawnej? więcej

Niepełnosprawność ruchowa zazwyczaj związana jest z dysfunkcjami kończyn. Ich przyczyną są choroby i urazy, ale także podeszły wiek. Możliwości motoryczne mogą być ograniczone w bardzo różnym stopniu: od trudności z samodzielnym siadaniem i wstawaniem aż po stan obłożny. Zapewnienie komfortu snu osobie niepełnosprawnej jest dużym wyzwaniem. Szczególnie w warunkach domowych. Bardzo pomocne może okazać się zastosowanie łóżka kontynentalnego.

czytaj całość »
Czy materace sprężynowe są trwałe?
Czy materace sprężynowe są trwałe? więcej

Sprężyny to najpopularniejszym sposób nadania materacowi odpowiedniej elastyczności. Dawniej kojarzyły się często z trzaskami i skrzypieniem sprężyn przy każdym ruchu. Dyskretne położenie się na materacu sprężynowym, bez wybudzania śpiącej na nim osoby, było praktycznie niewykonalne. Do rzadkości nie należały też wystające z materaca metalowe sprężyny. Jednak to już przeszłość. Współczesne materace sprężynowe daleko odbiegają parametrami jakościowymi od swoich poprzedników sprzed 100 lat.

czytaj całość »
Czym charakteryzuje się materac piankowy?
Czym charakteryzuje się materac piankowy? więcej

Materac to obiekt niezwykle ważny dla naszego życia. Jego wybór powinien być podyktowany przede wszystkim jakością relaksu i snu, którą dany model materaca jest w stanie zaoferować. Czego możemy spodziewać się po materacu piankowym? Jak jego parametry wypadają na tle materaców sprężynowych czy lateksowych?

czytaj całość »
Cechy materacy bonellowych
Cechy materacy bonellowych więcej

Prawdopodobnie wynalazcą pierwszego materaca był jeden z naszych praprzodków mieszkających w jaskiniach. Skóra zwierzęcia rzucona na warstwę gałązek, mchu i igliwia dała początek wszystkim późniejszym materacom. Co ciekawsze zasadnicza idea konstrukcji niewiele zmieniła się na przestrzeni wieków. Rewolucyjną zmianą okazał się dopiero materac bonellowy wynaleziony pod koniec XIX w. – pierwszy w historii materac sprężynowy. 

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka?
Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka? więcej

Sen regeneruje siły fizyczne, ale także duchowe. W pełni komfortowy wysiłek jest warunkiem sprawności fizycznej i intelektualnej, podstawową dobrego nastroju i zdrowia. Z kolei niedobory snu, sen przerywany lub zakłócany, powodują rozdrażnienie i dekoncentrację, a w dłuższej perspektywie problemy z pamięcią i osłabienie układu immunologicznego, odpowiedzialnego za odporność na infekcję. Nie trzeba tłumaczyć, że wybór materaca do spania jest kwestią o kluczowym znaczeniu dla naszego życia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

czytaj całość »
Dlaczego łóżka z pojemnikiem są tak modne?
Dlaczego łóżka z pojemnikiem są tak modne? więcej

Jeżeli można mieć coś użytecznego, to chwilę potem pojawia się pragnienie, żeby ta rzecz była również ładna. I odwrotnie: jeżeli coś jest ładne, to do pełnego zadowolenia potrzebna jest funkcjonalność. Łóżka z pojemnikiem na pościel są bezwzględnie funkcjonalne, a wiele z nich posiada też niewątpliwe walory estetyczne. Być może na tym polega sekret niezwykłej popularności tego typu mebli. 

czytaj całość »
Jak zorganizować w salonie miejsce do spania?
Jak zorganizować w salonie miejsce do spania? więcej

Nie każdy z nas dysponuje dodatkową sypialnią na okazję niezapowiedzianej wizyty przyjaciół czy na potrzeby goszczenia rodziny w czasie świąt. Jedynym pomieszczeniem, które można oddać do dyspozycji gości jest salon. Spełni on doskonale rolę tymczasowej sypialni – pod warunkiem, że wyposażyliśmy go w odpowiednie meble z funkcją spania. 

czytaj całość »
Rodzaje łóżek kontynentalnych
Rodzaje łóżek kontynentalnych więcej

Łóżka kontynentalne były przez długi czas kojarzone z wyposażeniem ekskluzywnych hoteli. Obecnie każdy, kto ceni sobie komfort spania, może mieć tego typu łóżko we własnej sypialni. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju łóżka kontynentalnego, aby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania. 

czytaj całość »
Jakie łóżko wybrać do sypialni?
Jakie łóżko wybrać do sypialni? więcej

Wybór łóżka do sypialni jest naprawdę trudny, bo oferta rynkowa przytłacza liczbą i różnorodnością propozycji. Aby w powodzi ofert dokonać optymalnego wyboru, najlepiej kierować się trzema kryteriami: naszym osobistym poczuciem komfortu, wielkością  sypialni i jej stylem. Przed przystąpieniem do poszukiwań powinniśmy też określić typ łóżka, którego potrzebujemy – czy będzie to łóżko drewniane, metalowe, tapicerowane czy może kontynentalne? 

czytaj całość »
Łóżko do pokoju nastolatka
Łóżko do pokoju nastolatka więcej

Wybór łóżka dla nastolatka to próba znalezienia mebla, który łączyłby wygodę użytkowania, łatwość utrzymania czystości i był wielofunkcyjny. Najlepiej też, żeby był to mebel, który będzie uwzględniał rozwój fizyczny młodego człowieka: proces wzrostu i powiększającą się masę ciała. Dzięki temu jedno łóżko będzie mogło służyć od momentu opuszczenia szkoły podstawowej do rozpoczęcia studiów lub nawet do wyprowadzenia się z domu rodzinnego. 

czytaj całość »
Do małego mieszkania – kanapa z funkcją spania
Do małego mieszkania – kanapa z funkcją spania więcej

Urządzanie mieszkania w “budynku mieszkaniowym wielorodzinnym”, popularnie zwanym blokiem, często oznacza walkę nie o każdy metr, lecz dosłownie o każdy centymetr podłogi. W tym nierównym boju wyrzekamy się kolejnych sprzętów i mebli, pralki łączą się z suszarkami w pralko-suszarki, wanny ustępują pola kabinom prysznicowym, a kuchnie przeobrażają się w aneksy kuchenne z podblatowymi lodówkami. Spod władzy powszechnej optymalizacji i minimalizacji nie jest wyłączona sypialnia, która często jest przestrzenią relaksu funkcjonującą w ramach salonu. W takich okolicznościach jednym możliwym meblem wypoczynkowym może okazać kanapa z funkcją spania. 

czytaj całość »
Jak urządzić mieszkanie w stylu retro?
Jak urządzić mieszkanie w stylu retro? więcej

Moda na retro i vintage polega na sięganiu w przeszłość. Styl retro poszukuje w przeszłości wzorców i inspiracji estetycznych. Z kolei vintage sięga po artefakty, czyli w interesującym nas obszarze po stare meble i elementy wystroju wnętrz, które mają 20 i więcej lat. 

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl