Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin
inspiracje

BLOG

Kanapa z funkcją spania - idealne rozwiązanie do małego mieszkania
Kanapa z funkcją spania - idealne rozwiązanie do małego mieszkania więcej

Najwyższą jakość spania można osiągnąć na dużym, wygodnym łóżku z odpowiednio dobranym materacem. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego mebla, przede wszystkim ze względu na zbyt mały metraż domu lub mieszkania. W takiej sytuacji dobrym wyborem okazuje się kanapa z funkcją spania, którą można ustawić zarówno w sypialni, jak i w salonie. W dzień może służyć do odpoczynku podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Jest również świetnym miejscem na przyjęcie gości.

czytaj całość »
Zalety materaca lateksowego
Zalety materaca lateksowego więcej

Materac lateksowy tradycyjnie polecany jest osobom ze schorzeniami układu ruchowego i cierpiącym na różnego typu alergie. Siedzący tryb pracy, długie godziny spędzane przed ekranem komputera oraz brak ruchu są przyczyną wad postawy i związanego z nimi bólu. Materac lateksowy pozwala wypocząć zmęczonemu ciału i złagodzić dolegliwości. Przy okazji zabezpiecza przed nasilaniem objawów alergicznych.

czytaj całość »
Jak zadbać o komfort spania osoby niepełnosprawnej?
Jak zadbać o komfort spania osoby niepełnosprawnej? więcej

Niepełnosprawność ruchowa zazwyczaj związana jest z dysfunkcjami kończyn. Ich przyczyną są choroby i urazy, ale także podeszły wiek. Możliwości motoryczne mogą być ograniczone w bardzo różnym stopniu: od trudności z samodzielnym siadaniem i wstawaniem aż po stan obłożny. Zapewnienie komfortu snu osobie niepełnosprawnej jest dużym wyzwaniem. Szczególnie w warunkach domowych. Bardzo pomocne może okazać się zastosowanie łóżka kontynentalnego.

czytaj całość »
Czy materace sprężynowe są trwałe?
Czy materace sprężynowe są trwałe? więcej

Sprężyny to najpopularniejszym sposób nadania materacowi odpowiedniej elastyczności. Dawniej kojarzyły się często z trzaskami i skrzypieniem sprężyn przy każdym ruchu. Dyskretne położenie się na materacu sprężynowym, bez wybudzania śpiącej na nim osoby, było praktycznie niewykonalne. Do rzadkości nie należały też wystające z materaca metalowe sprężyny. Jednak to już przeszłość. Współczesne materace sprężynowe daleko odbiegają parametrami jakościowymi od swoich poprzedników sprzed 100 lat.

czytaj całość »
Czym charakteryzuje się materac piankowy?
Czym charakteryzuje się materac piankowy? więcej

Materac to obiekt niezwykle ważny dla naszego życia. Jego wybór powinien być podyktowany przede wszystkim jakością relaksu i snu, którą dany model materaca jest w stanie zaoferować. Czego możemy spodziewać się po materacu piankowym? Jak jego parametry wypadają na tle materaców sprężynowych czy lateksowych?

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl