Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin
inspiracje

BLOG

Kanapa z funkcją spania - idealne rozwiązanie do małego mieszkania
Kanapa z funkcją spania - idealne rozwiązanie do małego mieszkania więcej

Najwyższą jakość spania można osiągnąć na dużym, wygodnym łóżku z odpowiednio dobranym materacem. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego mebla, przede wszystkim ze względu na zbyt mały metraż domu lub mieszkania. W takiej sytuacji dobrym wyborem okazuje się kanapa z funkcją spania, którą można ustawić zarówno w sypialni, jak i w salonie. W dzień może służyć do odpoczynku podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Jest również świetnym miejscem na przyjęcie gości.

czytaj całość »
Zalety materaca lateksowego
Zalety materaca lateksowego więcej

Materac lateksowy tradycyjnie polecany jest osobom ze schorzeniami układu ruchowego i cierpiącym na różnego typu alergie. Siedzący tryb pracy, długie godziny spędzane przed ekranem komputera oraz brak ruchu są przyczyną wad postawy i związanego z nimi bólu. Materac lateksowy pozwala wypocząć zmęczonemu ciału i złagodzić dolegliwości. Przy okazji zabezpiecza przed nasilaniem objawów alergicznych.

czytaj całość »
Jak zadbać o komfort spania osoby niepełnosprawnej?
Jak zadbać o komfort spania osoby niepełnosprawnej? więcej

Niepełnosprawność ruchowa zazwyczaj związana jest z dysfunkcjami kończyn. Ich przyczyną są choroby i urazy, ale także podeszły wiek. Możliwości motoryczne mogą być ograniczone w bardzo różnym stopniu: od trudności z samodzielnym siadaniem i wstawaniem aż po stan obłożny. Zapewnienie komfortu snu osobie niepełnosprawnej jest dużym wyzwaniem. Szczególnie w warunkach domowych. Bardzo pomocne może okazać się zastosowanie łóżka kontynentalnego.

czytaj całość »
Czy materace sprężynowe są trwałe?
Czy materace sprężynowe są trwałe? więcej

Sprężyny to najpopularniejszym sposób nadania materacowi odpowiedniej elastyczności. Dawniej kojarzyły się często z trzaskami i skrzypieniem sprężyn przy każdym ruchu. Dyskretne położenie się na materacu sprężynowym, bez wybudzania śpiącej na nim osoby, było praktycznie niewykonalne. Do rzadkości nie należały też wystające z materaca metalowe sprężyny. Jednak to już przeszłość. Współczesne materace sprężynowe daleko odbiegają parametrami jakościowymi od swoich poprzedników sprzed 100 lat.

czytaj całość »
Czym charakteryzuje się materac piankowy?
Czym charakteryzuje się materac piankowy? więcej

Materac to obiekt niezwykle ważny dla naszego życia. Jego wybór powinien być podyktowany przede wszystkim jakością relaksu i snu, którą dany model materaca jest w stanie zaoferować. Czego możemy spodziewać się po materacu piankowym? Jak jego parametry wypadają na tle materaców sprężynowych czy lateksowych?

czytaj całość »
Cechy materacy bonellowych
Cechy materacy bonellowych więcej

Prawdopodobnie wynalazcą pierwszego materaca był jeden z naszych praprzodków mieszkających w jaskiniach. Skóra zwierzęcia rzucona na warstwę gałązek, mchu i igliwia dała początek wszystkim późniejszym materacom. Co ciekawsze zasadnicza idea konstrukcji niewiele zmieniła się na przestrzeni wieków. Rewolucyjną zmianą okazał się dopiero materac bonellowy wynaleziony pod koniec XIX w. – pierwszy w historii materac sprężynowy. 

czytaj całość »
Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka?
Na co zwrócić uwagę wybierając materac do łóżka? więcej

Sen regeneruje siły fizyczne, ale także duchowe. W pełni komfortowy wysiłek jest warunkiem sprawności fizycznej i intelektualnej, podstawową dobrego nastroju i zdrowia. Z kolei niedobory snu, sen przerywany lub zakłócany, powodują rozdrażnienie i dekoncentrację, a w dłuższej perspektywie problemy z pamięcią i osłabienie układu immunologicznego, odpowiedzialnego za odporność na infekcję. Nie trzeba tłumaczyć, że wybór materaca do spania jest kwestią o kluczowym znaczeniu dla naszego życia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

czytaj całość »
Dlaczego łóżka z pojemnikiem są tak modne?
Dlaczego łóżka z pojemnikiem są tak modne? więcej

Jeżeli można mieć coś użytecznego, to chwilę potem pojawia się pragnienie, żeby ta rzecz była również ładna. I odwrotnie: jeżeli coś jest ładne, to do pełnego zadowolenia potrzebna jest funkcjonalność. Łóżka z pojemnikiem na pościel są bezwzględnie funkcjonalne, a wiele z nich posiada też niewątpliwe walory estetyczne. Być może na tym polega sekret niezwykłej popularności tego typu mebli. 

czytaj całość »
Jak zorganizować w salonie miejsce do spania?
Jak zorganizować w salonie miejsce do spania? więcej

Nie każdy z nas dysponuje dodatkową sypialnią na okazję niezapowiedzianej wizyty przyjaciół czy na potrzeby goszczenia rodziny w czasie świąt. Jedynym pomieszczeniem, które można oddać do dyspozycji gości jest salon. Spełni on doskonale rolę tymczasowej sypialni – pod warunkiem, że wyposażyliśmy go w odpowiednie meble z funkcją spania. 

czytaj całość »
Rodzaje łóżek kontynentalnych
Rodzaje łóżek kontynentalnych więcej

Łóżka kontynentalne były przez długi czas kojarzone z wyposażeniem ekskluzywnych hoteli. Obecnie każdy, kto ceni sobie komfort spania, może mieć tego typu łóżko we własnej sypialni. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju łóżka kontynentalnego, aby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania. 

czytaj całość »
Jakie łóżko wybrać do sypialni?
Jakie łóżko wybrać do sypialni? więcej

Wybór łóżka do sypialni jest naprawdę trudny, bo oferta rynkowa przytłacza liczbą i różnorodnością propozycji. Aby w powodzi ofert dokonać optymalnego wyboru, najlepiej kierować się trzema kryteriami: naszym osobistym poczuciem komfortu, wielkością  sypialni i jej stylem. Przed przystąpieniem do poszukiwań powinniśmy też określić typ łóżka, którego potrzebujemy – czy będzie to łóżko drewniane, metalowe, tapicerowane czy może kontynentalne? 

czytaj całość »
Łóżko do pokoju nastolatka
Łóżko do pokoju nastolatka więcej

Wybór łóżka dla nastolatka to próba znalezienia mebla, który łączyłby wygodę użytkowania, łatwość utrzymania czystości i był wielofunkcyjny. Najlepiej też, żeby był to mebel, który będzie uwzględniał rozwój fizyczny młodego człowieka: proces wzrostu i powiększającą się masę ciała. Dzięki temu jedno łóżko będzie mogło służyć od momentu opuszczenia szkoły podstawowej do rozpoczęcia studiów lub nawet do wyprowadzenia się z domu rodzinnego. 

czytaj całość »
1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl