
BLOG

Najwyższą jakość spania można osiągnąć na dużym, wygodnym łóżku z odpowiednio dobranym materacem. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiego mebla, przede wszystkim ze względu na zbyt mały metraż domu lub mieszkania. W takiej sytuacji dobrym wyborem okazuje się kanapa z funkcją spania, którą można ustawić zarówno w sypialni, jak i w salonie. W dzień może służyć do odpoczynku podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Jest również świetnym miejscem na przyjęcie gości.

Materac lateksowy tradycyjnie polecany jest osobom ze schorzeniami układu ruchowego i cierpiącym na różnego typu alergie. Siedzący tryb pracy, długie godziny spędzane przed ekranem komputera oraz brak ruchu są przyczyną wad postawy i związanego z nimi bólu. Materac lateksowy pozwala wypocząć zmęczonemu ciału i złagodzić dolegliwości. Przy okazji zabezpiecza przed nasilaniem objawów alergicznych.

Niepełnosprawność ruchowa zazwyczaj związana jest z dysfunkcjami kończyn. Ich przyczyną są choroby i urazy, ale także podeszły wiek. Możliwości motoryczne mogą być ograniczone w bardzo różnym stopniu: od trudności z samodzielnym siadaniem i wstawaniem aż po stan obłożny. Zapewnienie komfortu snu osobie niepełnosprawnej jest dużym wyzwaniem. Szczególnie w warunkach domowych. Bardzo pomocne może okazać się zastosowanie łóżka kontynentalnego.

Sprężyny to najpopularniejszym sposób nadania materacowi odpowiedniej elastyczności. Dawniej kojarzyły się często z trzaskami i skrzypieniem sprężyn przy każdym ruchu. Dyskretne położenie się na materacu sprężynowym, bez wybudzania śpiącej na nim osoby, było praktycznie niewykonalne. Do rzadkości nie należały też wystające z materaca metalowe sprężyny. Jednak to już przeszłość. Współczesne materace sprężynowe daleko odbiegają parametrami jakościowymi od swoich poprzedników sprzed 100 lat.

Materac to obiekt niezwykle ważny dla naszego życia. Jego wybór powinien być podyktowany przede wszystkim jakością relaksu i snu, którą dany model materaca jest w stanie zaoferować. Czego możemy spodziewać się po materacu piankowym? Jak jego parametry wypadają na tle materaców sprężynowych czy lateksowych?

Prawdopodobnie wynalazcą pierwszego materaca był jeden z naszych praprzodków mieszkających w jaskiniach. Skóra zwierzęcia rzucona na warstwę gałązek, mchu i igliwia dała początek wszystkim późniejszym materacom. Co ciekawsze zasadnicza idea konstrukcji niewiele zmieniła się na przestrzeni wieków. Rewolucyjną zmianą okazał się dopiero materac bonellowy wynaleziony pod koniec XIX w. – pierwszy w historii materac sprężynowy.

Sen regeneruje siły fizyczne, ale także duchowe. W pełni komfortowy wysiłek jest warunkiem sprawności fizycznej i intelektualnej, podstawową dobrego nastroju i zdrowia. Z kolei niedobory snu, sen przerywany lub zakłócany, powodują rozdrażnienie i dekoncentrację, a w dłuższej perspektywie problemy z pamięcią i osłabienie układu immunologicznego, odpowiedzialnego za odporność na infekcję. Nie trzeba tłumaczyć, że wybór materaca do spania jest kwestią o kluczowym znaczeniu dla naszego życia. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Czym jest łóżko tapicerowane? Dla wielu użytkowników to synonim komfortu, elegancji i zdrowego snu. Lista zalet łóżka tapicerowanego jest bardzo długa, a kariera tego typu mebla do spania wydaje się w pełni zasłużona. Czy to oznacza, że łóżko tapicerowane nie ma żadnych wad?

Jeżeli można mieć coś użytecznego, to chwilę potem pojawia się pragnienie, żeby ta rzecz była również ładna. I odwrotnie: jeżeli coś jest ładne, to do pełnego zadowolenia potrzebna jest funkcjonalność. Łóżka z pojemnikiem na pościel są bezwzględnie funkcjonalne, a wiele z nich posiada też niewątpliwe walory estetyczne. Być może na tym polega sekret niezwykłej popularności tego typu mebli.

Nie każdy z nas dysponuje dodatkową sypialnią na okazję niezapowiedzianej wizyty przyjaciół czy na potrzeby goszczenia rodziny w czasie świąt. Jedynym pomieszczeniem, które można oddać do dyspozycji gości jest salon. Spełni on doskonale rolę tymczasowej sypialni – pod warunkiem, że wyposażyliśmy go w odpowiednie meble z funkcją spania.

Łóżka kontynentalne były przez długi czas kojarzone z wyposażeniem ekskluzywnych hoteli. Obecnie każdy, kto ceni sobie komfort spania, może mieć tego typu łóżko we własnej sypialni. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju łóżka kontynentalnego, aby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania.

Wybór łóżka do sypialni jest naprawdę trudny, bo oferta rynkowa przytłacza liczbą i różnorodnością propozycji. Aby w powodzi ofert dokonać optymalnego wyboru, najlepiej kierować się trzema kryteriami: naszym osobistym poczuciem komfortu, wielkością sypialni i jej stylem. Przed przystąpieniem do poszukiwań powinniśmy też określić typ łóżka, którego potrzebujemy – czy będzie to łóżko drewniane, metalowe, tapicerowane czy może kontynentalne?

Wybór łóżka dla nastolatka to próba znalezienia mebla, który łączyłby wygodę użytkowania, łatwość utrzymania czystości i był wielofunkcyjny. Najlepiej też, żeby był to mebel, który będzie uwzględniał rozwój fizyczny młodego człowieka: proces wzrostu i powiększającą się masę ciała. Dzięki temu jedno łóżko będzie mogło służyć od momentu opuszczenia szkoły podstawowej do rozpoczęcia studiów lub nawet do wyprowadzenia się z domu rodzinnego.

Urządzanie mieszkania w “budynku mieszkaniowym wielorodzinnym”, popularnie zwanym blokiem, często oznacza walkę nie o każdy metr, lecz dosłownie o każdy centymetr podłogi. W tym nierównym boju wyrzekamy się kolejnych sprzętów i mebli, pralki łączą się z suszarkami w pralko-suszarki, wanny ustępują pola kabinom prysznicowym, a kuchnie przeobrażają się w aneksy kuchenne z podblatowymi lodówkami. Spod władzy powszechnej optymalizacji i minimalizacji nie jest wyłączona sypialnia, która często jest przestrzenią relaksu funkcjonującą w ramach salonu. W takich okolicznościach jednym możliwym meblem wypoczynkowym może okazać kanapa z funkcją spania.

Moda na retro i vintage polega na sięganiu w przeszłość. Styl retro poszukuje w przeszłości wzorców i inspiracji estetycznych. Z kolei vintage sięga po artefakty, czyli w interesującym nas obszarze po stare meble i elementy wystroju wnętrz, które mają 20 i więcej lat.

Blog firmy meblove24.