Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Materac bonellowy czy kieszeniowy? Porównanie

Materac bonellowy czy kieszeniowy? Porównanie

Wybór odpowiedniego materaca ma bardzo duże znaczenie dla komfortowego odpoczynku i snu. Jeśli zależy Ci na tym, aby się wysypiać i rano budzić się wypoczętym, dobierz właściwe podłoże do spania dla siebie. Klienci często decydują się na zakup materaca sprężynowego. Podjęcie tej decyzji nie jest jednak wystarczające, ponieważ ten rodzaj podłoża dzieli się na bonellowy i kieszeniowy. Czy wiesz, czym się różnią poszczególne modele?

Materac powinien być odpowiednio dopasowany do potrzeb śpiącej na nim osoby. Dlatego tak ważne jest wybieranie go zgodnie z indywidualnymi potrzebami i upodobaniami, a nie wyłącznie poleceniami znajomych. Każdy potrzebuje bowiem innego podłoża do spania, a jego wybór powinien być uzależniony m.in. od wagi ciała czy przyzwyczajeń.

Dobrym wyborem okazuje się materac sprężynowy, który sprawdza się w przypadku różnych potrzeb i preferencji. Podczas jego zakupu należy jednak zwrócić szczególną uwagę na konkretny model podłoża. Dostępne są bowiem różne rodzaje materacy sprężynowych: bonellowe i kieszeniowe. Pierwsze z nich są coraz rzadziej wybierane przez klientów. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się drugie, czyli materace kieszeniowe.

Charakterystyka materacy bonellowych i kieszeniowych

Aby podjąć właściwą decyzję, należy zapoznać się z dokładną charakterystyką materacy do spania. Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie podłoża wykonane ze sprężyn wyróżniają się takim samym działaniem. Materace bonellowe charakteryzuje bardzo prosta konstrukcja. Nie zapewniają one więc takiej wygody, co np. produkty kieszeniowe. Największą zaletę materacy bonellowych stanowi jednak cena, dlatego nadal cieszą się one zainteresowaniem. Zazwyczaj wybierane są do obiektów noclegowych, w których często zmieniają się śpiące na nich osoby. Pensjonaty i akademiki zazwyczaj decydują się na zakup materacy bonellowych ze względu na ich cenę. Należy jednak pamiętać, że te produkty nie zapewniają tak dobrego podparcia dla kręgosłupa i nie dostosowują się do budowy ciała, jak np. materace kieszeniowe.

Drugi rodzaj materacy sprężynowych, czyli kieszeniowe składają się z pojedynczych sprężyn, które są umieszczane w materiałowych kieszeniach. Dzięki połączeniu kieszonek, a nie sprężyn, całość pracuje niezależnie od siebie i tym samym materac ugina się jedynie pod naciskiem ciała w jednym miejscu, a nie na całej powierzchni. Ten rodzaj materaca jest więc odpowiedni przede wszystkim dla par, ponieważ podczas przemieszczania się jednej osoby, druga nie powinna tego odczuwać. Jest to duża zaleta materacy kieszeniowych. Poza tym właściwie dopasują się one do krzywizn ciała, co przekłada się na wygodę.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl