Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jakie wymiary łóżka będą optymalne dla dwóch osób?

Jakie wymiary łóżka będą optymalne dla dwóch osób?

Wybór łóżka do sypialni ma duże znaczenie nie tylko dla wyglądu pomieszczenia, ale również dla jakości snu i odpoczynku osób, które będą korzystały z tego mebla. Dlatego tak ważne jest dokładne zastanowienie się nad tym, jakie wymiary łóżka warto wybrać. Podczas wyboru pod uwagę trzeba wziąć kilka istotnych czynników, którym poświęcamy uwagę w poniższym tekście. Zapoznaj się z nim, by sprawdzić, jakie łóżko będzie odpowiednie dla dwóch osób.

Wymiary łóżka są bardzo istotne, podobnie jak wybór odpowiedniego materaca czy całego stelaża. Mają bowiem wpływ na komfort snu, a także odpoczynku w ciągu dnia. Przede wszystkim należy uważać na to, aby nie były za małe, ponieważ spowodują, że leżenie w łóżku nie będzie wygodne. Podczas wyboru mebla do sypialni należy się kierować głównie własnymi preferencjami, ale także wielkością pomieszczenia. Zastanów się dokładnie, czy łóżko, które planujesz kupić, na pewno zmieści się w pokoju. Jeśli nie, a właśnie na nim Ci zależy, pomyśl, czy możesz zmienić ustawienie innych mebli, by możliwe stało się umieszczenie wymarzonego łóżka. Niekiedy wystarczy zrobić małe przemeblowanie.

Czym się kierować przy wyborze wymiarów łóżka?

W przypadku dużej sypialni nie ma problemu z wyborem odpowiedniego łóżka. Możliwe jest kupienie największego mebla i cieszenie się wygodą o każdej porze dnia i nocy. Niestety, nieco inaczej sprawa wygląda w domach i mieszkaniach, gdzie pokój do spania jest niewielki. Jego wielkość jak najbardziej trzeba wziąć pod uwagę, wybierając wymiary łóżka. Oprócz tego nie można zapominać o liczbie osób, które będą korzystały z tego mebla. Jeśli ma być ono przeznaczone dla dwóch osób, nie warto kupować pojedynczego łóżka, ponieważ będzie niewygodne i nie zapewni spokojnego wypoczynku.

Pod uwagę warto wziąć także indywidualne preferencje. Niektórzy nie potrzebują dużo miejsca, by się wyspać, ale są też osoby, które w trakcie snu często się przekręcają. W ich przypadku dobrym pomysłem okazuje się wybranie większego łóżka. Oczywiście oprócz wymiarów, kieruj się również wyglądem mebla, aby było zgodne z Twoimi upodobaniami oraz pasowało do wystroju wnętrza.

Wymiary łóżka dwuosobowego

Łóżko kontynentalne przeznaczone dla dwóch osób najczęściej jest dostępne w szerokości 140, 160 lub 180 cm. Podstawowa długość mebla wynosi 200 cm – jest ona odpowiednia dla większości osób. Jeśli jednak jesteś bardzo wysoki, powinieneś poszukać dłuższego łóżka, które zapewni komfort leżenia i spania. Jeżeli chodzi o szerokość, najczęściej wybierane jest łóżko dwuosobowe 160 cm. Taka powierzchnia okazuje się idealna dla dwóch osób, ponieważ każda z nich ma miejsce dla siebie.

Jeśli jednak mebel o takich wymiarach nie zmieści się w sypialni, możesz kupić nieco mniejsze łóżko o szerokości 140 cm. Ono również sprawdza się jako dwuosobowe, ale trzeba się liczyć z tym, że będzie na nim mniej miejsca do swobodnego zmieniania pozycji. Ciekawą propozycję stanowi łóżko o szerokości 180 cm, ponieważ zapewnia ono bardzo dużo przestrzeni dla dwóch osób. Wymaga jednak sporo miejsca w sypialni, przez co nie każdy może sobie pozwolić na jego zakup. Jest jednak świetne dla małżeństwa z małymi dziećmi, które lubią spać z rodzicami w jednym łóżku.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl