Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Dla kogo zalecane są twarde materace?

Dla kogo zalecane są twarde materace?

Na jakość snu ma wpływ podłoże, na którym śpimy. Powinno być ono odpowiednio dopasowane, aby spełniać wszystkie oczekiwania i potrzeby użytkownika. Istotny jest dobór właściwego łóżka, ale jeszcze ważniejszy okazuje się wybór dobrego materaca. Nie może być on zbyt twardy ani zbyt miękki. Musi być odpowiednio dopasowany do konkretnej osoby. Poniżej podpowiadamy, dla kogo przede wszystkim zalecane są twarde podłoża do spania.

Duży wybór materacy sprawia, że każdy może je wybierać zgodnie ze swoimi potrzebami oraz preferencjami. Pod uwagę należy jednak brać nie tylko indywidualne upodobania, ale przede wszystkim własne wymiary. Na ich podstawie powinien być dobrany materac. Tylko w ten sposób zapewni on komfort odpoczynku oraz snu. Dobrze dobrane podłoże do spania ma duży wpływ na odciążenie kręgosłupa, co jest bardzo ważne po ciężkim dniu.

Wybranie zbyt miękkiego materaca może się wiązać z wyginaniem się kręgosłupa i tym samym uniemożliwi jego właściwy odpoczynek. Natomiast zbyt twarde podłoże do spania podpiera ciało jedynie w kilku miejscach, co często przyczynia się do problemów z przepływem krwi, a także drętwieniem palców u nóg.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca?

Aby dopasować odpowiedni materac do spania do swoich potrzeb, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim własne wymiary. Dzięki temu zadbasz o komfortowy sen oraz odpoczynek w ciągu dnia, jeśli lubisz np. czytać książkę czy oglądać film, leżąc na łóżku. Wybierając materac kieruj się:

  • wagą – twardość materaca powinna być dobrana na podstawie masy ciała osoby, która będzie z niego korzystała,
  • wzrostem – on również ma duże znaczenie podczas wyboru właściwego podłoża do spania, ponieważ ma wpływ na punkt nacisku oraz jego rozłożenie,
  • stanem zdrowia – niektóre schorzenia wymagają zastosowania odpowiedniej twardości materaca. Nie wszystkie podłoża są odpowiednie dla każdej osoby, np. dzieci i starsi nie powinni korzystać z bardzo twardych materaców.

Kiedy warto wybrać twardy materac?

Twarde materace są polecane przede wszystkim osobom młodym, które nie cierpią na żadne dolegliwości. Okazują się odpowiednie również dla klientów o większej masie ciała. Takie materace zapewniają bowiem dobre podparcie. W związku z tym osoby, których waga nie przekracza 80 kg, mogą nie czuć się na nich komfortowo. Materace twarde wyróżniają się stabilną, odporną na odkształcenia powierzchnią. Są przeznaczone głównie dla osób ważących między 80 a 100 kg. Jeśli ważysz więcej, zdecyduj się na bardzo twardy materac.

Takie propozycje nie są natomiast odpowiednie dla osób starszych oraz małych dzieci. W przypadku dzieci twarde materace mogą uniemożliwiać prawidłowy rozwój kręgosłupa. Dlatego tak ważne jest zrezygnowanie z nich w przypadku maluchów. Ich stosowanie nie jest wskazane również klientom, którzy zmagają się z różnymi schorzeniami czy dolegliwościami bólowymi.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl