Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jak postępować z materacem świeżo po wypakowaniu?

mężczyzna wkłada materac na łóżko

Zakup nowego materaca może być ekscytujący, zwłaszcza jeśli do tej pory spałeś na niewygodnym podłożu. Jego wymiana na wygodny produkt sprawi, że będziesz się kładł z jeszcze większą przyjemnością. Nie zawsze jednak możliwe jest używanie materaca od razu po jego zakupie. Czasem trzeba poczekać kilka dni, aby produkt zyskał odpowiedni kształt. W poniższym tekście podpowiadamy, kiedy konieczne okazuje się odczekanie po nabyciu materaca.

Podłoża do spania sprzedawane są w dwóch formach: w rolce i na płasko. Sposób zapakowania materaca zależy przede wszystkim od jego rodzaju. Nie wszystkie produkty mogą być bowiem wysyłane w formie zrolowanej, ponieważ mogłoby to doprowadzić do ich trwałego uszkodzenia. Taka metoda transportu materaca jest znacznie częściej wybierana przez sprzedawców, ponieważ stanowi dużą oszczędność miejsca, a także pieniędzy. Jest to również wygodny sposób dla klientów, ponieważ przenoszenie materaca zrolowanego jest łatwiejsze niż podłoża ułożonego na płasko, zwłaszcza w wąskich klatkach czy na krętych schodach.

Odczekaj trzy doby po zakupie materaca

Wybierając materac w rolce, należy być przygotowanym, że po jego rozłożeniu, nie można zacząć go używać wcześniej niż po 72 godzinach, czyli trzech dobach od dostarczenia. Jest to bowiem minimalny czas potrzebny do tego, aby produkt odzyskał swoją objętość i przybrał odpowiedni kształt. Niekiedy zajmuje to dłużej, więc jeśli po trzech dniach materac nie wygląda tak, jak powinien, zaczekaj jeszcze. Dzięki temu będzie on właściwie spełniał swoje funkcje. Pamiętaj, aby po otrzymaniu zrolowanego materaca do spania, jak najszybciej go odpakować i ułożyć na łóżku. Nie zwlekaj z tym, ponieważ pozostawienie produktu na długi czas w rolce może spowodować jego trwałe odkształcenie. Nie zaleca się przechowywania materaca w ten sposób dłużej niż 2-3 dni.

Materac, który możesz używać od razu

Jeśli otrzymasz materac spakowany na płasko, nie musisz czekać kilku dni, aby móc go używać. Możesz korzystać z niego od razu.  Wystarczy go odpakować i ułożyć na łóżku. Pamiętaj, aby nie kłaść materaca bezpośrednio na podłodze, ponieważ nie ma wtedy odpowiedniej wentylacji powietrza. Mimo że ten sposób pakowania jest mniej opłacalny, to okazuje się konieczny w przypadku niektórych produktów. Nie wszystkie materace mogą być bowiem rolowane. Niektóre modele muszą być wysyłane na płasko, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Jeśli zależy Ci na informacji, w jaki sposób zostanie zapakowany artykuł, skontaktuj się ze sprzedawcą.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl