Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Czym są toppery i kiedy warto się nimi zainteresować?

Czym są toppery i kiedy warto się nimi zainteresować?

Toppery, nazywane również materacami nawierzchniowymi świetnie sprawdzają się w wielu przypadkach. Na ich stosowanie decyduje się dużo osób z różnych powodów. Czy wiesz, czym one tak naprawdę są i kiedy warto je używać? Poniżej przybliżamy ich charakterystykę. Podpowiadamy również, kto przede wszystkim powinien skorzystać z materaca nawierzchniowego i jakie są jego zalety.

Topper to specjalna nakładka, którą można położyć na materacu, kanapie czy narożniku. Sprawdza się więc doskonale nie tylko w sypialni, ale również salonie czy pokoju gościnnym. Jego głównym zastosowaniem jest ochrona właściwego podłoża przed zabrudzeniem, ale często służy również w innych celach. Dzięki niemu możliwe jest bowiem dopasowanie idealnej powierzchni do spania do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Materac nawierzchniowy może mieć różną grubość, maksymalnie 7 cm, w związku z czym każdy może wybrać idealną opcję dla siebie.

W jakim celu stosuje się materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy może być stosowany w wielu sytuacjach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim jego budowa. Toppery są wykonywane z różnych materiałów, co umożliwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Dużym zainteresowaniem cieszą się materace tego rodzaju wykonane z pianki poliuretanowej, pianki termoelastycznej lub lateksu. Wszystkie z nich świetnie spełniają swoje właściwości i są przyjemne w dotyku, dzięki czemu dobrze się na nich śpi.

Głównym zastosowaniem toppera jest ochrona materaca właściwego, kanapy lub narożnika przed zabrudzeniem. Jest to szczególnie ważne dla rodziców małych dzieci oraz właścicieli zwierząt. W takich sytuacji trudno uniknąć wszelkich zanieczyszczeń. Niemożliwe wydaje się powstrzymanie maluchów czy psów i kotów przed brudzeniem. Aby ochronić podłoże i tym samym zaoszczędzić swój czas na jego czyszczenie, dobrym pomysłem okazuje się założenia materaca nawierzchniowego. Topper w łatwy i szybki sposób można zdjąć i uprać.

Ponadto materac nawierzchniowy okazuje się idealny w przypadku, gdy śpiące w jednym łóżku osoby różnią się pod względem potrzeb i preferencji. Jeżeli macie różną wagę ciała oraz wysokość, powinniście spać na innych podłożach. W takiej sytuacji idealnym produktem okazuje się właśnie topper. Każda z osób może dopasować go do indywidualnych upodobań, ciesząc się komfortem snu oraz odpoczynku.

Topper może okazać się przydatny również wtedy, gdy musisz spać na niewygodnym materacu, kanapie czy narożniku. Szczególnie pomocny okazuje się w przypadku tych dwóch ostatnich mebli. Dlatego często kupuje się go z myślą o gościach, którzy sporadycznie zostają na noc. Aby zwiększyć komfort ich snu, warto na kanapę lub narożnik położyć materac nawierzchniowy. Jest to również idealna opcja, jeśli wybierasz się na wczasy i nie jesteś pewien, w jakich warunkach będziesz mieszkał. Topper nie zajmuje dużo miejsca, więc na wszelki wypadek możesz spakować go do bagażnika.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl