Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Typy zagłówków w łóżkach sypialnianych

Typy zagłówków w łóżkach sypialnianych

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni. Podczas jego wyboru należy zwrócić uwagę na wiele szczegółów, aby jak najbardziej spełniało potrzeby oraz oczekiwania. Istotną kwestią okazuje się m.in. dopasowanie właściwego zagłówka. Do wyboru są różne rodzaje tych elementów, co sprawia, że każdy może je kupić zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Sprawdź, jakie typy zagłówków są dostępne w łóżkach sypialnianych.

Poszukując łóżka do sypialni, możesz wybrać mebel z zagłówkiem lub bez. Ten element wpływa przede wszystkim na wygodę, ponieważ zapewnia komfort siedzenia lub półleżenia, np. podczas czytania książki czy oglądania filmu. Poza tym zagłówek ma duże znaczenie dla wyglądu całego mebla. Dzięki niemu łóżko świetnie się prezentuje. Liczne zalety tego elementu powodują, że tak wiele osób decyduje się na zakup mebla z zagłówkiem. Zabezpiecza on również przed przypadkowym uderzeniem głową o ścianę, a także chroni przed zimnem. Na rynku można znaleźć bogaty wybór zagłówków. Tylko od Ciebie zależy, na jaki model się zdecydujesz.

Twardy czy miękki zagłówek do łóżka?

Jeśli zdecydowałeś się na zakup łóżka sypialnianego z zagłówkiem, powinieneś pomyśleć nad rodzajem tego elementu, aby jak najlepiej spełniał Twoje potrzeby i oczekiwania. W pierwszej kolejności zastanów się, czy ma być wykonany z twardych, czy miękkich materiałów. Pierwsza opcja świetnie się prezentuje, poza tym jest bardzo funkcjonalna – na takim zagłówku można ustawiać różne przedmioty. Zazwyczaj jest on wykonywany z drewna, płyt MDF, a niekiedy nawet metalu lub tworzywa sztucznego. Natomiast zagłówki miękkie są znacznie wygodniejsze, ale za to mniej funkcjonalne. Obija się je zazwyczaj tkaniną, skórą lub innym przyjemnym materiałem. Elementy tego rodzaju również świetnie się prezentują. Dużym zainteresowaniem cieszą się m.in. łóżka tapicerowane z zagłówkami.

Jaką wysokość zagłówka wybrać?

Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić przed zakupem łóżka do sypialni, jest wysokość zagłówka. Dostępne są bowiem niskie oraz wysokie elementy. Pierwsze z nich doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach znajdujących się na poddaszu. Jeśli skosy ścian nie pozwalają na wysoki zagłówek, ale bardzo chcesz mieć ten element przy łóżku, możesz zdecydować się na model niski, który również zapewnia wygodę i ładnie się prezentuje. Nie zawsze możliwe jest jednak wygodne siedzenie przy takim zagłówku. Jeżeli przed snem lubisz czytać książkę lub oglądać telewizję w pozycji siedzącej, wybierz łóżko z wysokim zagłówkiem. Zapewnia on komfort odpoczynku, a także stanowi ciekawą dekorację pokoju.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl