Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jak dobrać materac do masy ciała?

Jak dobrać materac do masy ciała?

Sen zajmuje średnio 1/3 doby każdego człowieka. Bardzo dużo czasu spędzamy w łóżku, ponieważ nie tylko w nim śpimy, ale również odpoczywamy, oglądając telewizję czy czytając książkę. Z tego powodu tak ważne jest odpowiednie dopasowanie materaca do masy ciała. Ten element powinien być dobrany uważnie, aby jak najbardziej pasował do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z niego korzystała.

Właściwie dopasowany materac zapewnia spokojny i zdrowy sen. Umożliwia lepszy wypoczynek bez bólu różnych części ciała. Dzięki niemu możliwe jest ułożenie się w taki sposób, by odczuć wygodę. Komfort spania, a nawet leżenia okazuje się niezwykle istotny. Zregenerowany organizm ma więcej siły i chęci do działania po przebudzeniu.

Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim na materiały, z jakich został wykonany. Bardzo istotne jest to, aby był wytrzymały i odporny na różne uszkodzenia. Dzięki temu będzie mógł służyć przez długi czas, bez konieczności wymieniania go na nowy model po kilku miesiącach czy nawet latach. Dla niektórych osób istotny jest również wygląd materaca. Pamiętaj jednak, że możliwe jest również założenie na niego pokrowca, w związku z czym to, jak materac wygląda, nie powinno być aż tak znaczące.

Jaką twardość materaca wybrać?

Materac do spania należy wybrać również pod względem twardości. Najłatwiej zapamiętać, że im większa waga danej osoby, tym twardszy powinien być materac. Najczęściej na tych produktach można spotkać się z oznaczeniem składającym się z literki H i cyferki. Te określenia są bardzo ważne, więc nie lekceważ ich podczas zakupu materaca.

Symbole na materacu oznaczają:

  • H1 – określa materace miękkie, które są odpowiednie dla osób ważących poniżej 60 kg,
  • H2 – to materace średnio twarde, idealne dla osób, których waga oscyluje między 60 a 80 kg,
  • H3 – oznacza materace twarde, idealne dla osób, które ważą między 80 a 100 kg,
  • H4 – materace bardzo twarde, przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg.

Wybranie właściwego materaca dla jednej osoby nie jest trudne. Problem pojawia się natomiast przy zakupie materaca do spania dla dwóch osób. Jeśli poszukujesz produktu idealnego do łóżka małżeńskiego, prawdopodobnie nie wiesz, jak dobrać właściwy materac, zwłaszcza jeżeli waga dwóch osób znacząco się różni. W takiej sytuacji najlepszym pomysłem okazuje się kupno dwóch różnych materacy i położenie na nich materaca nawierzchniowego, który wyrówna odstęp pomiędzy nimi. Dzięki temu każda osoba będzie spała na podłożu odpowiednio dopasowanym do siebie.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl