Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jak zbudowane są materace kieszeniowe?

Jak zbudowane są materace kieszeniowe?

Jeśli szukasz odpowiedniego materaca, zastanów się nad wyborem modelu kieszeniowego. Jeszcze do niedawna produkty tego rodzaju były uznawane za niewygodne i niesprzyjające zdrowiu. Ostatnio znacznie się jednak zmieniły. Obecnie cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości. Sprawdź, w jaki sposób powstają materace kieszeniowe i dlaczego stanowią dobry wybór. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście.

Wielu osobom materace kieszeniowe kojarzą się ze skrzypieniem i dyskomfortem. Jeszcze do niedawna rzeczywiście takie były. Aktualnie wyglądają jednak zupełnie inaczej. Dzięki zmianie ich budowy znacznie poprawiły się ich właściwości. Nowoczesne modele tych materacy zapewniają komfort snu oraz odpoczynku. Sprawdzają się one doskonale dla różnych osób, niezależnie od wagi czy wieku.

Budowa materacy kieszeniowych

Materace kieszeniowe to modele materacy sprężynowych, co budzi obawy niektórych osób. Nie musisz się jednak o nic martwić, ponieważ produkowane obecnie podłoża do spania składają się z wielu takich samych sprężyn, które są zapakowane w oddzielne kieszenie. Dzięki temu pracują one niezależnie od siebie i tym samym mogą odpowiednio dostosować się do kształtu ciała użytkownika. Dużą zaletę kieszeni stanowi również to, że pracują bardzo cicho. Nie wydają przerażającego skrzypienia, w przeciwieństwie do modeli produkowanych jeszcze kilka lat temu. Budowa tego rodzaju materacy sprawia, że wpływają one pozytywnie na wygodę.

Niekiedy do produkcji materacy kieszeniowych wykorzystuje się kokos. Jego warstwa sprawia, że podłoże staje się twardsze, co jest korzystne dla wielu osób. Poza tym zastosowanie kokosa powoduje, że materac zyskuje lepsze właściwości termiczne oraz właściwą cyrkulację powietrza.

Korzyści z zakupu materaca kieszeniowego

Nie obawiaj się materacy kieszeniowych, ponieważ mają one wiele zalet. Wpływają pozytywnie na wygodny sen oraz odpoczynek np. w ciągu dnia. Zapewniają bowiem odpowiednie podparcie dla całego kręgosłupa i innych części ciała. Poza tym są elastyczne, w związku z czym leżenie na nich jest bardzo komfortowe. Budowa materacy kieszeniowych sprawia, że idealnie dopasowują się one do naturalnych krzywizn kręgosłupa, a także kształtu ciała użytkownika. Ich cechą charakterystyczną jest również to, że są twarde, co jest uznawane za zaletę przez wiele osób. Atrakcyjna okazuje się również cena materacy kieszeniowych. Jeśli więc zależy Ci na wygodzie, bez konieczności płacenia dużej kwoty, zastanów się nad zakupem tego rodzaju podłoża.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl