Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Jak dobrać twardość materaca?

materac multipocket

Jeśli chcesz zadbać o komfortowy sen, powinieneś kupić nie tylko dobrej jakości łóżko, ale również wygodny materac. Najważniejszą kwestią podczas jego wyboru jest właściwa twardość, czyli jego odporność na nacisk. Najlepiej, aby była dopasowana do indywidualnych potrzeb, ponieważ źle dobrany materac może okazać się szkodliwy dla zdrowia. Podpowiadamy, jak dostosować twardość produktu do wagi.

Spanie na niewłaściwie wybranym materacu może spowodować problemy zdrowotne, kłopoty z zasypianiem i spokojnym snem. Zbyt miękkie podłoże powoduje, że kręgosłup nienaturalnie się wygina, co może wywołać jego ból. Z kolei przesadnie twardy materac uniemożliwia właściwy przepływ krwi i prowadzi nawet do trwałego skrzywienia kręgosłupa. Z tego powodu należy dobierać podłoże do spania zgodnie z własnymi potrzebami. Dzięki temu zadbasz o swoje zdrowie i wygodny odpoczynek.

Jak oznaczana jest twardość materaca?

Odpowiednio dobrany materac odciąża kręgosłup i pozwala na komfortowy wypoczynek wszystkich części ciała. Ponadto zapewnia naturalną, wygodną pozycję. Materace na łóżko są oznaczone specjalnymi symbolami, które określają stopień twardości. Należy je dopasować do własnej wagi, dzięki czemu materac będzie wygodny.

Dostępne rodzaje twardości materaca:

  • H1 – jest to oznaczenie materaca miękkiego, przeznaczonego głównie dla osób ważących poniżej 60 kg. Doskonale sprawdza się dla dzieci i osób dorosłych o delikatnej posturze, zwłaszcza młodych kobiet,
  • H2 – określa materac średnio miękki, polecany przede wszystkim osobom ważącym od 50 do 80 kg. Najczęściej jest wybierany przez klientów, którzy preferują spanie na miękkim podłożu,
  • H3 – określenie materaca średnio twardego, skierowanego głównie do osób o wadze 70-100 kg. Jest on odpowiedni również dla lżejszych osób, które lubią spać na twardym podłożu,
  • H4 – to twardy materac dla osób ważących powyżej 100 kg. Okazuje się odpowiedni przede wszystkim dla klientów z nadwagą lub dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek na bardzo twardym podłożu.

Wybór stopnia twardości materaca dla jednej osoby nie jest skomplikowany. Problem może się pojawić, jeśli poszukujesz podłoża do łóżka małżeńskiego. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest znalezienie modelu, który będzie odpowiadał dwóm osobom lub zakup dwóch oddzielnych materaców o różnych stopniach twardości.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl