Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Zalety materaca lateksowego

Zalety materaca lateksowego

Materac lateksowy tradycyjnie polecany jest osobom ze schorzeniami układu ruchowego i cierpiącym na różnego typu alergie. Siedzący tryb pracy, długie godziny spędzane przed ekranem komputera oraz brak ruchu są przyczyną wad postawy i związanego z nimi bólu. Materac lateksowy pozwala wypocząć zmęczonemu ciału i złagodzić dolegliwości. Przy okazji zabezpiecza przed nasilaniem objawów alergicznych.

Dzięki materacom lateksowym możemy zapewnić komfortowy sen osobom mającym specjalne wymagania odnośnie jakości wypoczynku. Jeżeli nawet nie zdecydujemy się na materac w całości wykonany z lateksu, to doskonałe efekty może dać zastosowanie materaca sprężynowego kieszeniowego, którego jedną z warstw jest płyta lateksowa.

Zadbaj o swój kręgosłup 

Materace lateksowe są bardzo sprężyste i odporne na odkształcenia. Bardzo łatwo dostosowują się do kształtu oraz ułożenia ciała podczas snu i wypoczynku, ale także łatwo powracają do pierwotnego kształtu. Posiadają siedem stref podparcia dla poszczególnych części ciała: stóp, kolan, ud, miednicy, kręgosłupa, ramion i  głowy. System ten zapewnia stabilne wsparcie dla kręgosłupa, a także mięśni. Niezależnie od pozycji, w jakiej znajdzie się nasze ciało podczas snu, kręgosłup pozostanie prosty. Jednocześnie materac jest bardzo elastyczny, co zapobiega uciskaniu naczyń krwionośnych i drętwieniu kończyn 

Dzięki tym cechom materac lateksowy jest optymalnym wyborem dla osób cierpiących na bóle pleców, kręgosłupa, a także dla osób o znacznej masie ciała. Świetnie sprawdzi się także w przypadku dzieci i młodzieży, które potrzebują doskonałego podparcia dla kręgosłupa podczas snu. Zachowanie higieny postawy jest niezbędne w okresie intensywnego wzrostu organizmu.

Idealny materac dla alergików 

Materac lateksowy wykonany jest z mieszanki naturalnego kauczuku, wyprodukowanego z mleczka kauczukowego oraz płynnego kauczuku syntetycznego. W zależności od producenta materacy stosunek ilości kauczuku naturalnego do syntetycznego jest różny: im więcej naturalnego surowca, tym materac jest lepszy, ale też droższy. Dobre materace powinny zawierać nie mniej niż 20% lateksu pochodzenia naturalnego.

Struktura lateksu jest porowata i jednocześnie gęsta, posiada też specjalne kanaliki zapewniające przepływ powietrza. W materacu nie osadza się kurz, a roztocza, pleśnie i grzyby nie mają sprzyjających warunków do rozwoju. Dzięki mikroporom materac szybko wchłania i oddaje wilgoć do otoczenia. W efekcie użytkownik nie jest narażony na przegrzewanie się i nadmierną potliwość w czasie snu. Cyrkulację powietrza zapewnia też specjalny system nacięć materaca.

Jedynym przeciwwskazaniem do stosowania materaców lateksowych jest uczulenie na lateks. Występuje ono u niewielkiej części populacji. Objawia się pokrzywką skórną, zapaleniem spojówek lub astmą oskrzelową. Jeżeli takie objawy pojawiają się po użyciu rękawiczek lateksowych to, niestety, nie będziemy mogli cieszyć się urokami materaca lateksowego. 

Lateks jest trwały i cichy

Dodatkowymi zaletami materaca lateksowego jest dwustronność, która zapewnia dłuższy czas użytkowania. Producenci dają długie okresy gwarancji, często nawet do 10 lat. 

Często podkreślaną zaleta materaca lateksowego jest cicha praca. Brak metalowych elementów sprawia, że nawet intensywne uginanie się nie powoduje najmniejszego hałasu. Materac posiada też doskonałą elastyczność punktową: nie reaguje całą powierzchnią, nie faluje. W efekcie umożliwia komfortowy sen jednocześnie dwóm osobom. 

Na zakończenie warto wspomnieć o dwóch cechach materaca lateksowego, które postrzegane są jako jego wady. Pierwszą jest relatywnie wysoka cena. Faktem jest, że materace wykonane z lateksu są droższe od sprężynowych. Jednak rekompensują to doskonałym komfortem snu i relaksu. Drugą wadą jest waga: materace lateksowe to jedne z najcięższych dostępnych na rynku materaców. Ich obracanie i przenoszenie może sprawiać pewną trudność.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl