Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Charakterystyka łóżek tapicerowanych – za i przeciw

łóżko tapicerowane

Czym jest łóżko tapicerowane? Dla wielu użytkowników to synonim komfortu, elegancji i zdrowego snu. Lista zalet łóżka tapicerowanego jest bardzo długa, a kariera tego typu mebla do spania wydaje się w pełni zasłużona. Czy to oznacza, że łóżko tapicerowane nie ma żadnych wad? 

Jak łatwo policzyć, przesypiamy średnio 1/3 życia – jedni z nas zbliżają się do połowy, inni na sen i odpoczynek w pozycji horyzontalnej przeznaczają tylko czwartą część doby. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, gdy już trafiamy do łóżka, to chcielibyśmy, aby było wygodne – aby pozwoliło nam autentycznie wypocząć i zregenerować siły. Do tego celu idealnie nadają się łóżka tapicerowane. 

Jakie są najważniejsze zalety łóżek tapicerowanych? 

Zalety łóżek tapicerowanych nie ograniczają się ani do atutów związanych z wyglądem, ani do czystej funkcjonalności. Łóżko tapicerowane jest kwintesencją najlepszych cech mebli do spania: 

  • estetyka – duże, pięknie pikowane boki skrzyni oraz imponujące wezgłowie sprawiają, że łóżko tapicerowane wygląda majestatycznie i może być ozdobą każdej sypialni,  
  • pojemnik na pościel – obszerny pojemnik na pościel jest doskonałym miejscem do przechowywania także innych przedmiotów, takich jak obrusy, pledy, zabawki dziecięce czy ozdoby choinkowe, 
  • komfort snu – o jakości snu w łóżku tapicerowanym decydują wysokiej jakości materace sprężynowe (kieszeniowe), ale także rozmiary łóżka i wysokość mebla, która bardzo ułatwia wchodzenie do łóżka i poranne wstawanie, 
  • potencjał personalizacji – można dowolnie wybierać kolory, wzory czy faktury tkanin obiciowych i w ten sposób idealnie dopasować łóżko do wystroju i stylu sypialni, 
  • obszerne wezgłowia – wezgłowia są bardzo wygodne, niezwykle estetyczne, a ponadto chronią przed zabrudzeniem ścianę za łóżkiem,
  • miękkie obicie – wszystkie elementy łóżka pokrywa tkanina oraz znajdująca się pod nią warstwa miękkiego wypełniacza, które skutecznie zabezpieczają przed przypadkowymi urazami, 
  • cena – łóżka tapicerowane wyróżniają się na tle innych mebli do spania doskonałą relacją estetyki i jakości wykonania do ceny.  

Wymienione cechy sprawiają, że łóżko tapicerowane jest nie tylko doskonałym meblem do spania, ale także miejscem relaksu – komfortową przestrzenią, w której można czytać, uczyć się, pracować na laptopie czy oglądać telewizję. 

Czy łóżka tapicerowane mają jakieś wady? 

Wskazanie zalet łóżka tapicerowanego nie nastręcza większych trudności. Tego samego nie można powiedzieć o jego słabych stronach. Jedną z najczęściej podnoszonych wad łóżka tapicerowanego jest brudzenie się obić. Na materiałach tapicerskich osadza się kurz i mogą zostać zaplamione. Oczywiście tkaniny obiciowe są mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne od drewna czy metalu, z których wykonane są tradycyjne łóżka. Jednak współczesne materiały obiciowe są nie tylko bardzo trwałe, ale też łatwe w utrzymaniu czystości.  

Tkaniny tapicerskie są odporne na rozciąganie i przecierania, a do tego odznaczają się bardzo trwałymi kolorami. Materiały powleczone warstwą hydrofobową skutecznie zabezpieczają przed wnikaniem cieczy w głąb mebla. Regularne zabiegi pielęgnacyjne, odkurzanie przy użyciu odpowiednich odkurzaczy oraz bieżące czyszczenie plam zapewnia zachowanie przez wiele lat niepogorszonego wyglądu tapicerek. Dobra ochroną przed zabrudzeniami jest też pokrycie łóżka sztuczną skórą. 

W przypadku, gdy nie posiadamy dużego mieszkania lub domu, wadą łóżka tapicerowanego są znaczne gabaryty. Jeżeli nie mamy osobnej sypialni, łóżko tapicerowane może nie spełnić naszych oczekiwań – pomimo wszystkich swoich zalet, łóżka tapicerowane zazwyczaj nie komponują się dobrze w salonie z aneksem kuchennym. Gdy walczymy o każdy metr kwadratowy podłogi, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą kanapy lub narożniki z funkcją spania, czyli meble salonowe do spania i siedzenia. 

Ostatnia wada nie jest właściwie wadą: łóżko tapicerowane nie każdemu musi się podobać. Jeżeli tego typu mebel nie odpowiada naszym upodobaniom estetycznym, to powinniśmy poszukać innych rozwiązań. Warto wybrać takie łóżko, jakie najbardziej odpowiada naszym preferencjom – zadowolenie z dokonania właściwego wyboru wpływa pozytywnie na jakość snu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl