Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Łóżko do pokoju nastolatka

Łóżko do pokoju nastolatka

Wybór łóżka dla nastolatka to próba znalezienia mebla, który łączyłby wygodę użytkowania, łatwość utrzymania czystości i był wielofunkcyjny. Najlepiej też, żeby był to mebel, który będzie uwzględniał rozwój fizyczny młodego człowieka: proces wzrostu i powiększającą się masę ciała. Dzięki temu jedno łóżko będzie mogło służyć od momentu opuszczenia szkoły podstawowej do rozpoczęcia studiów lub nawet do wyprowadzenia się z domu rodzinnego. 

Choć ostateczna decyzja zależy od indywidualnych upodobań, wielkości i wystroju pokoju nastolatka, to przy wyborze warto uwzględnić kilka podstawowych parametrów, które zdecydują o końcowej satysfakcji. Niezależnie od tego, który model wybierzemy, musimy pamiętać o wymaganiach minimalnych, czyli o materacu o szerokości 90 cm (minimum zapewniające komfort spania) oraz 200 cm długości (wymiar umożliwiający użytkowanie jednego mebla przez cały okres dorastania. 

Czy łóżko tapicerowane to dobry wybór do pokoju młodzieżowego? 

Nie ulega wątpliwości, że łóżko tapicerowane jest rozwiązaniem zapewniającym dobry komfort spania, a przy tym funkcjonalnym: łatwo dostępny i duży pojemnik na pościel sprawia, że codzienne wyjmowanie i chowanie pościeli zajmuje dosłownie chwilę. Jest to rzecz istotna w przypadku nastolatków, których uwagę zaprzątają sprawy znacznie ciekawsze od starannego składania pościeli. Korzystając z łóżka tapicerowanego mogą do minimum skrócić i uprościć czynności porządkowe. 

Wybór odpowiedniego materiału obiciowego, np. skóry ekologicznej, zapewnia też łatwe utrzymanie czystości.  Wyposażone w duże i miękkie wezgłowie łóżko tapicerowane może też stać się komfortowym miejscem do czytania, odrabiania lekcji, słuchania muzyki czy oglądania filmów i grania w gry komputerowe. Może to być mebel w pełni wielofunkcyjny, który na wiele lat zaspokoi potrzeby młodego użytkownika. 

A może proste łóżko metalowe lub drewniane? 

Najprostsze łóżka metalowe i drewniane kuszą niskimi cenami zakupu (przynajmniej wtedy, gdy bierzemy pod uwagę samą ramę bez materaca). Meble wykonane z litego drewna mają duże walory estetyczne, natomiast łóżka z ramą metalową odznaczają się lekką, ażurową konstrukcją, która może przybierać bardzo ciekawe i różnorodne formy – od stylizacji w stylu retro, po supernowoczesne, minimalistyczne konstrukcje o wysmakowanym designie. Jednak pod względem funkcji użytkowych tradycyjne łóżka drewniane i metalowe znacznie ustępują nowoczesnym łóżkom tapicerowanym. Zazwyczaj brakuje im pojemnika na pościel, a trzymanie pościeli na łóżku w ciągu dnia nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem – szczególnie w przypadku młodego człowieka.  

Czy kanapa z funkcja spania zaspokoi oczekiwania nastolatka? 

Nowocześnie zaprojektowana kanapa z funkcją spania może być ciekawym rozwiązaniem problemu ze znalezieniem uniwersalnego mebla dla nastolatka. Zapewnia komfort odpoczynku i funkcjonalność (pojemniki na pościel, łatwe rozkładanie) porównywalną z łóżkami tapicerowanymi, a dodaje do nich wielofunkcyjność. Szybkie przeobrażenie z mebla do spania w wygodną kanapę i na odwrót, może być bardzo cenne z punktu widzenia młodego użytkownika. Jeżeli zadbamy o odpowiedni dobór kolorystyki i faktury materiału obiciowego kanapa z funkcją spania może być bardzo ciekawym składnikiem wyposażenia pokoju młodzieżowego w stylu retro.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl