Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Tajemnica zdrowego snu a wybór odpowiedniego materaca

Tajemnica zdrowego snu a wybór odpowiedniego materaca

Czy wiesz, w czym tkwi tajemnica zdrowego snu? Znaczenie ma wiele kwestii – wybór odpowiedniego łóżka, warunki, w jakich śpimy, ale przede wszystkim zakup odpowiedniego materaca. Dopasowanie właściwego podłoża do spania sprawi, że rano obudzisz się wypoczęty i zadowolony. Materac powinien podpierać ciało w pozycji leżącej w taki sposób, aby odpoczywało i nie było narażone na żadne krzywizny. Dobranie go do własnych potrzeb zapewni zdrowy i komfortowy sen.

Wybór materaca jest bardzo istotny, ważniejszy nawet niż łóżko, ponieważ to właśnie materac stanowi podłoże do leżenia. Powinien być odpowiednio dobrany, gdyż spędza się na nim dużo czasu, nie tylko w ciągu nocy, ale również w dzień podczas odpoczywania, czytania książki czy oglądania filmu. Z tego powodu tak ważne jest zwrócenie uwagi na kilka kwestii przy zakupie materaca. Duże znaczenie ma materiał, z jakiego został wykonany, ponieważ świadczy on o jego jakości. Alergikom polecamy materace piankowe, które przepuszczają wilgoć i zapewniają wentylację, w związku z czym zapobiegają rozwojowi pleśni czy grzybów.

Znaczenie ma również twardość materaca

Aby materac mógł przyczyniać się do zdrowego i komfortowego snu, należy wybrać jego odpowiednią twardość. Powinna być ona dopasowana do indywidualnych potrzeb, przede wszystkim ciężaru danej osoby. Materace do spania wyróżniają się specjalnymi symbolami, oznaczającymi stopień twardości. Wszystkie z nich rozpoczynają się literką H i różnią się cyferką, wskazującą na dokładną charakterystykę materaca. Materace można kupić w takich twardościach:

  • H1 – dla osób ważących poniżej 60 kg,
  • H2 – dla osób ważących między 60 a 80 kg,
  • H3 – dla osób ważących między 80 a 100 kg,
  • H4 – dla osób ważących powyżej 100 kg.

Wybór odpowiedniej twardości materaca ma ogromne znaczenie dla zdrowego i komfortowego snu, ponieważ zapewnia właściwe podtrzymanie ciała. Umożliwia ułożenie się w wygodnej pozycji, bez obciążania kręgosłupa czy innych części ciała. Jeśli kupujesz materac do łóżka dwuosobowego, powinieneś zwrócić uwagę na potrzeby dwóch osób, które będą z niego korzystały. Można dobrać twardość najbardziej zbliżoną do ich wagi lub jeszcze lepszym pomysłem jest zakup dwóch oddzielnych materacy i ułożenie na nich specjalnej nakładki wyrównującej.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl