Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
  • Dostawa gratis na wszystko
  • Zamów darmowe próbki tkanin

Z jakich materiałów mogą być wykonane materace do spania?

topper

Podczas urządzania sypialni należy podjąć kilka ważnych decyzji. Jedną z nich stanowi wybór odpowiedniego materaca do spania. Ma on bardzo duże znaczenie dla jakości snu, dlatego warto dokładnie to przemyśleć. Przede wszystkim zastanów się, z jakiego materiału produkt sprawdzi się najlepiej. Na rynku dostępne są materace piankowe, lateksowe oraz sprężynowe. Ich wybór należy dopasować do indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych.

Na sen poświęcamy kilka godzin w ciągu doby – jest to więc spora część naszego życia. Z tego powodu warto wybrać wysokiej jakości materac, który zapewni odpowiednie ułożenie ciała podczas spania. Dzięki temu obudzisz się wypoczęty i zadowolony. Bardzo ważny jest więc komfort, ale nie tylko. Istotna okazuje się również estetyka, zwłaszcza jeśli zależy Ci na ładnym i spójnym urządzeniu sypialni. Zapoznaj się z poszczególnymi materiałami wykorzystywanymi do produkcji materacy przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Charakterystyka materacy piankowych, lateksowych i sprężynowych

Dużym zainteresowaniem cieszą się materace piankowe, które jeszcze kilka lat temu były uważane za mało wygodne. Ich szybki rozwój spowodował jednak, że obecne modele z łatwością dopasowują się do kształtu ciała leżącej osoby. Dzięki temu przez całą noc sylwetka będzie się znajdowała w odpowiedniej, naturalnej pozycji. Warto wybierać materace wykonane z pianki wysokoelastycznej, ponieważ dopasowuje się ona do użytkownika na podstawie jego ciężaru. Ten materiał jest szczególnie polecany do łóżek dwuosobowych, ponieważ nie wydaje żadnych dźwięków i tym samym nie przeszkadza w spaniu, nawet jeśli jedna z osób często się przekręca.

Dobrym wyborem okazują się również materace lateksowe, które powstają przy użyciu lateksu oraz naturalnego mleczka kauczukowego. Wykorzystane do ich produkcji materiały wyróżniają się właściwościami hipoalergicznymi i antygrzybicznymi. Z tego powodu są polecane przede wszystkim alergikom. Materace tego rodzaju doskonale amortyzują wstrząsy. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na zniekształcenia.

Kolejnym rodzajem materacy są materace sprężynowe, których wypełnienie stanowią sprężyny. Wiele osób ich unika, ponieważ kojarzą się głównie ze skrzypieniem i falowaniem. Dawniej były właśnie takie, ale dzisiaj produkowane są za pomocą technologii kieszonkowej. Sprężynki umieszcza się w osobnych, połączonych ze sobą kieszonkach, co zapewnia wsparcie punktowe różnych części ciała. Dzięki temu materac ugina się wyłącznie w tych miejscach, w których powstaje nacisk, a nie na całej powierzchni.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl